tagasiside õpetajatelt:


Roheline kool (2019/20.õa)


Elurikkus ja  loodus

Tallinna Botaanikaaed

Näituse “Orhideepäevad“külastamine (03.03.2020, 6.c klass, õpetaja Svetlana Todorovskaja)

Õpilastele räägiti  giidi  juhendamisel  orhideede  erinevatest  liikidest, nende  mitmekesisusest  ja  kasvatamisest. Lastele meeldis  näitus  ja  ekskursioon väga. Õpilased  tegid  palju fotosid.

Õpetaja  Svetlana  Todorovskaja


Elurikkus ja loodus. Kooliõu 

Talvine aialinnuvaatlus (24.01.2020, 5.c ja 6.d klassid, õpetajad N.Antonova ja G.Saburova)

24.–25. jaanuaril  2020  osalesid meie  õpilased  Eesti  populaarseimal  linnuvaatlusüritusel  ning  vaatlesid  ühe  tunni  jooksul  linde  oma  kooli  ümbruses. Tüdrukud  täitsid töölehtedel mitmesuguseid vaatlusülesandeid  ja sisestasid oma vaatlusandmed  elektroonilisse vaatlusankeeti. Õpilased  tundsid  suurt  huvi  selle tegevuse vastu.

Õpetaja  Galina Saburova


Suur taimejaht

Elurikkus ja  loodus. Kooliõu

Söögimajad  lindude jaoks

22.11.2019  Suure  taimejahi  projekti  osalevad  õpilased  paigaldasid  meie  kooli  ümbruses  lindudele  söögimajad.

Üritusest võtsid osa  ka 6. ja 9. klassi  õpilased  (Rohelise kooli liikmed).  Algklasside  õpilased  vaatasid huviga, kuidas  paigaldati  söögimaju. Nüüd  saavad  lapsed  tulla  söögimajade juurde  ja  sööta  linde  ning  silmitseda neid.

Õpetaja  Juta  Tšurilina


Elurikkus  ja  loodus

Eesti  Loodusmuuseum

Muuseumitund teemal: “Sood” (12.11.2019, 6.c klass, õpetaja Svetlana Todorovskaja)

Õpilased  tutvusid  Eesti  soode  tekkeloo, arengu  ja muutustega  ning  otsisid  vastuseid  paljudele  küsimustele. Nad  said ülevaate  loomastikust  ja taimestikust  ning  nende  omavahelistest  seostest. Õpilastele  meeldis  see muuseumitund väga.

Õpetaja  Svetlana  Todorovskaja


Globaalne  kodakondsus

Rahvusvaheline konverents Gruusias (08.10 – 13.10.2019, õpilased A.Dolgova (9.a klass) ja A.Sokolov (9.c klass), direktor A.Batrakova, õppealajuhataja V.Šipilova, õpetajad I.Ermel ja A.Jakovtšenko)

Meie kooli  esindajad  osalesid  rahvusvahelisel  konverentsil  Tbilisis. Konverentsil  tutvustasime uuenduslikke  meetodeid, mis  kasutavad  meie õpetajad  tundide  läbiviimisel. Samuti  võtsid  osa konverentsist  Tbilisi  ja Läti  koolid. Nende esindajad   rääkisid  oma  uute  õppevormide  kasutamisest.  Osalesid  ka Eesti konsul, Läti suursaadik, Gruusia  Haridusministeeriumi  esindaja.

Meie  kooli  õpilased  ja õpetajad  tutvusid  Gruusia  ajaloo ning kultuuriga. Nüüd  meie  õpilased ja õpetajad suhtlevad  Gruusia  kooli  õpilastega  ning  õpetajatega.

Õpetaja Aleksandra Jakovtšenko


Elurikkus  ja  loodus. Kooliõu

Tööõpetuse tunnid (15.10.2019, 6.c klass, õpetaja Svetlana Tsabijeva)

Vahtralehtedest rooside tegemine

Tüdrukud  käisid  kooli õues  puulehti  korjamas. Seejärel  nad hakkasid  tegema  sügisestest ilusatest ja kirjudest vahtralehtedest ilusaid roose ja roosikimpe. Tüdrukutele  meeldis see tegevus  väga.

Õpetaja  Svetlana  Tsabijeva


Elurikkus  ja  loodus

Praktilised oskused looduses (MTÜ Loodusmaa)

Õppematk (9.a klass, 16.09.2019, õpetajad S.Stupina ja M.Virolainen)

Retk  toimus  Paunküla  matkarajal  (Tallinn – Tartu mnt 49 km).

Kasutades  loodusest  saadud  vahendeid  õppisid õpilased   lahendama  erinevaid  võimalikke  probleeme.

Lapsed  tutvusid  matkavarustusega, õppisid  lõket  tegema, vett  hankima, õppisid orienteeruma  metsas. Õpilastele meeldis see retk väga, sest nad said uusi  teadmisi  ja ilm oli ilus.

Õpetaja  Svetlana Stupina


Globaalne  kodakondsus

Multi - 2019 (09.07 – 19.07.2019, õpetaja Aleksandra Jakovtšenko)

Juulikuus  meie  kooli  külastasid  koolilapsed  Saksamaalt  projekti  Multi-2019  raames. Lapsed  tutvusid  eluga Eestis, said  rohkem infot  Eesti  ajaloost,  loodusest  ja  kultuurist. Meie kooli  õpilastel  ilmusid  uued  sõbrad!

Õpetaja Aleksandra Jakovtšenko


Roheline kool (2018/19.õa)


Elurikkus  ja  loodus

Eesti Loodusmuuseum (5.c klass, 28.03.2019, õpetaja Svetlana Todorovskaja)

Muuseumitund teemal „Isad ja pojad: isahool loomariigis”

 

Muuseumitund  tutvustas  isade  ja  poegade  ehk  isaste  ja  järeltulijate  vahelisi  suhteid  Eesti  looduses.

Õpilastele  meeldis  tund väga.  Nad  nägid  näitusel  palju eksponaate,  kuulasid  põnevaid lugusid  metsloomade elust.

 

Õpetaja  Svetlana  Todorovskaja


Elurikkus  ja  loodus  

Pääsküla rabarada

(27.03.2019,  4.a klass, õpetaja Inna Ermel)

 

27. märtsil  4.a klass  käis  Pääsküla rabarajal.  See  oli  väga huvitav  ja  põnev.  Matkajuht  Aleksandra  kohtas meid toreda  koeraga,  kellest  matka  lõpus  sai  meie sõber. Lapsed  tutvusid  raba  geoloogilise  arengu ja ajalooga, said ülevaateid  mudase  põhjaga  veekogus  esinevatest  veetaimedest, -lindudest ja -putukatest, aga  ka  olulisematest rabataimedest  ja  marjadest.  Kõikidele  see  väga meeldis,  meie  nautisime  puhta  õhuga  ning  Eestimaa looduse iluga.

 

Õpetaja  Inna Ermel

 


Elurikkus  ja  loodus

Sügisesed  metsaannid

Ekskursioon  Vääna  maastikukaitseala  metsas

 

01.10.2018  -  3.a klass  (klassijuhataja  Lada  Kudrjašova)

04.10.2018  -  3.c klass  (klassijuhataja  Aleksandra  Jakovtšenko

05.10.2018  -  3.b klass  (klassijuhataja  Anna  Zalane)

 

Oktoobri  alguses   Tallinna  Mahtra  Põhikooli  3.- ndate   klasside  õpilased  käisid  Vääna  maastikukaitseala  metsas. Lapsed  tutvusid õppeprogrammiga " Sügisesed  metsaannid".  Õpilased  uurisid,  milliseid  marju   tohib  süüa,  aga millised  on  mürgised. Ekskursiooni käigus  nad  täitsid  töölehti.  Oli  väga  huvitav.  Õppepäev  suurendas  laste  loodusteadlikkust.   Õpilastele   meeldis  õppeekskursioon  väga.

 

Õpetaja Aleksandra  Jakovtšenko


Roheline kool (2017/18.õa)


3B:

"Ekskursioon oli vahva. Lapsed kordasid õpitu teemadel mets, soo, metsa- ja sootaimed ning loomad. Ekskursioon toimus mängulises vormis. Lapsed said teada palju uusi sõnu eesti keeles ning kinnitasid neid. See oli kontrollitud ekskursiooni lõpus, kui toimus mäng. Kõikidele lastele meeldis see ekskursioon väga. Suured tänud meie juhile. Lõbus ja jutukas neiu, kes laste abiga õppis venekeelseid sõnu. Suured tänud korraldajatele! ".


3A:

"3A klassi õpilastele meeldis ekskursioon väga. Oli hästi planeeritud ning korraldadtud, teema oli lähtuvalt õppekavale. Lapsed huviga kuulasid, vaatlesid, tegid praktilist tööd. Sooviksime projekti jätkuvust".


7A:

"Ekskursioon meeldis väga! Giidid rääkisid huvitavalt, saime ka uut infot teada"


4c klass 11.10.2017   

Puhta Vee teemapark, MTÜ Ökokratt/NGO Ökokratt programmi "Veetarga retk puhta vee tekkekohas"

Õpilased tutvustasid Pandivere kõrgustikku ja Pandivere-Adavere-Põltsamaa nitraaditundlikku ala, keskendudes nende tähtsusele ning eripärale. Lastele meeldis õppeekskursioon väga. Lapsed said teada palju uusi sõnu eesti keeles ning kinnitasid neid.


20.10.2017 – Kumu  Kunstimuuseum (4.c klass)

20.oktoobril  2017.aastal käisid 4.c klassi õpilased  koos klassijuhataja Svetlana Todorovskajaga õppeekskursioonil Kumu muuseumis. Seal toimus muuseumitund teemal „Võlujälg“. Eesti kunsti klassikasse kuuluvaid maale ja skulptuure uurides leiti koos tunnijuhiga üles hulganisti mitmesuguseid loomi, mida kunstnikud on eri ajastutel kujutanud. Tunnis lahendati ka mõistatusi ja arutati, kas tegemist on kodu- või metsloomadega. Õpilased tutvusid muuseumi sisustuse ja väljapanekuga, täitsid töölehti. Pärast saalitundi läksid ateljeesse võlujälge tegema.  Kõik koolilapsed olid selle õppeekskursiooniga väga rahul.

4.c klassijuhataja Svetlana Todorovskaja


Elurikkus ja loodus

Metsamõisa Metsapark - 4.a klass (13.12.2017)

4.a  ja 4.b klasside õpilased koos klassijutajatega  olid 13.12.2017 Metsamõisa Metsapargis. Õpilased tegid jalutuskäiku metsas, nad said teada metsloomade ja lindude elust talvel, otsisid metsloomade jälgi.

Lapsed tegid pesakaste karpidest ja jõuluehteid käbidest. Lastele meeldis õppeekskursioon väga.

4.a klassijuhataja Svetlana Tsabijeva


Vesi. Lennusadam.

Muuseumitund "Kiirteed ookeanis" - 2.c klass (23.02.2018)

2.c klassi õpilased koos klassijuhatajaga külastasid 23.02.2018 Lennusadama muuseumi ja osalesid muuseumitunnis "Kiirteed ookeanis". Õpilased said teada, kuidas tekivad hoovused ja püsivad tuuled, millised tegurid mõjutavad tuulte teket. Nad ka ise proovisid teha eksperimente sooja ja külma veega. Tund oli väga huvitav ja näituslik.


Elurikkus ja loodus (09.03.2018)

9.03.2018 meie Rohelise kooli liikmed panid rippuma koolialal söödakünad lindude jaoks. Poisid meisterdasid neid oma kätega tööõpetuse tundides. Üritus, milles osalesid Tallinna Mahtra Põhikooli õpilased ja õpetajad, tõi palju positiivseid emotsioone. Nüüd õpilased hakkavad jälgima, et söödakünad oleksid söötu täis.


Tervis ja heaolu

Oktoober 2017 – mai 2018

Meie 7.-ndate klasside  õpilased võtavad osa oktoobrist mai lõpuni "Reaalained reaalelus" projektist koos Tallinna Vene Lütseumiga.

Veebruaris külastasid õpilased Tervishoiumuuseumi, kus tutvusid huvitava programmiga.

Muuseumitunni raames toimus "Avalik lahkamine", kus tutvuti anatoomia ajalooga. Õpilased said näha, millised olid vanad anatoomiajoonised, kuidas teadlased käsitlesid inimkeha.

Tunni teises pooles tegid õpilased "avaliku lahkamise" võttes abiks silikoonist nuku Markuse. Uurisid inimkeha siseehitust ja siseorganite tööd. Said teada, kus siseorganid paiknevad, millised nad välja näevad ja milleks neid vaja on.

Pärast tegid laboritöid "Neerukoe ja maksakoe mikroskopeerimine", "Veregrupi määramine" ja "Mürgi ainete kuseproovis määramine".

Õpetaja Natalia Antonova


Tervis ja heaolu

21.02.2018

21. veebruaril 2018.aastal toimus “Reaalained reaalelus” projekti raames Tallinna Vene Lütseumi laboris tund ja laboritööd "Daktüloskoopia" ja "DNA eraldamine".

"Daktüloskoopia"

Daktüloskoopia moodustab kriminalistika ühe haru, püüab avastada süütegijaid nende sõrmejälgede abil. Vaadeldes sõrmeotste sisepinda, nägid õpilased nendel peeni joonekesi, mis moodustavad nn. papillaarmustri.

"DNA eraldamine"

DNA on nagu retsept, mis sisaldab kogu vajalikku informatsiooni selle kohta, missugused me peaksime välja nägema – meie juuksed, silmad, nina ning isegi aju. Kõikidel elusolenditel on DNA – nii loomadel kui ka taimedel ning me oleme kõik oma geneetilise materjali poolest nendega mingil määral sarnased. Kumb DNA on meile lähedasem – banaani või sääse?  DNA eraldamise laboris said katsetada omaenese rakkudest pärilikkusaine eraldamist, näha oma DNA-de silmi.

Õpilastele meeldisid laboritööd väga.

Õpetaja Natalia Antonova


Tervis ja heaolu (7.03.2018)

7. märtsil "Reaalainete reaalelu" projekti raames meie kooli õpilaste rühm külastas Rakvere Politseimuuseumi.

Õpilased kehastusid rollimängudes nii liikluspolitseinikuks kui ka spioonideks. Läbi praktiliste tegevuste asetasid ennast uurija rolli. Katsetasid turvavöö stendi, mõõtsid reaktsioonikiirust, proovisid väsimusprille, osalesid massirahutustest, võtsid kaardile sõrmejälgi (igaüks sai kaardi koju kaasa), koostasid fotoroboti, tuvastasid valeraha.

Peale muuseumi külastust õpilased jagunesid kaheliikmelistesse tiimidesse.

Igale rühmale anti eriüksuse varustust (taktikalised vestid, püstolid, kaitseprillid ja kiivrid) ning peale ohutusnõuete tutvustamist suunduti kaheliikmeliste tiimidena eriüksuse alale, kus tuleb kahjutuks teha kaksteist pahalast. Aeg oli limiteeritud - ainult koostöö ning omavaheline suhtlus viib sihile. Täpseim tiim võitis.

Õpetaja Natalia Antonova


Vesi. Lennusadam.

Muuseumitund "Kiirteed ookeanis"

3.c klass (11.04.2018)

11. aprillil 3.c klass külastas Tallinna Lennusadamat. Muuseumis lapsed tutvusid Lennusadama ekspositsiooni kõige uuemate ja kõige vanemate laevadega, said teada , mis on hoovused ja kuidas need tekivad, tegid eksperimendi.

Õpetaja Nastasia Klimenko


Elurikkus ja loodus

Nõmme Loodusmaja Programm: "Loomariik"

1.c klass (12.04.2018)

12.04.2018  Tallinna Mahtra Põhikooli 1.c klassi õpilased külastasid Nõmme Loodusmaja. Lapsed tutvusid õppeprogrammiga "Loomariik". Esimene osa toimus Loodusmaja õuealal. Lapsed otsisid ja said teada, kes loomadest võiks seal elada. Teises osas tutvusid nad elavnurga loomadega selgrootutest imetajateni, said neid sööta, kätte võtta ja nendega tegelda. Oli väga huvitav. Õpilastele meeldisõppeekskursioon väga.

Õpetaja Juta Tšurilina