2018/19.õa


Kooli korrashoid

Säästke ja hoidke!


RK stendi vormistamine

(jaanuar 2019)


Tervis ja heaolu

Vana Tallinna Martsipanigalerii (20.12.2018, 3.c klass, õpetaja Aleksandra Jakovtšenko)

20.12.2018 3.c klassi õpilased käisid martsipanimuuseumis. Lapsed uurisid, kuidas valmistatakse martsipani, kuulasid legende martsipani tekkimisest ja ise meisterdasid magusaid kujukesi.


Globaalne kodakondsus

Piparkookide kaunistamine 2018

Tallinna Teeninduskool (12.12.2018, 8.b klass, 9.a, 9.b ja 9.c klassid, õpetaja Svetlana Tsabijeva)

12.12.2018 toimus Tallinna Teeninduskoolis piparkookide kaunistamise võistlus Lasnamäe koolide vahel. Õpilased kaunistasid ja meisterdasid erinevaid karpe, piparkookidest kuuski jt. Kõik tordid kingitakse väikese sissetulekuga peredele.

Meie koolist osales 15 tüdrukut 8.-9. klassidest.

Kiidame 8.b klassi võistkonda, kes saavutas 1. koha : Marika Dvoskina, Alisia Suhhostavski, Alina Jermolajeva.

Kõiki osalejaid tunnustati diplomitega.

Täname osalemise eest:

9.a klass: Ksenija Šamko, Veronika Babitš, Anna Meier, Anastasia Tishenko, Marija Janush, Anastasia Smirnova

9.b klass: Alina Kononova, Liza Musienko, Katja Mizina

9.c klass: Zlata Gribovich, Anita Petrushina, Alina Postnikova


Elurikkus ja loodus

Loodusprogramm "Salasilmad võlumetsas"

Õppeekskursioon (2.a klass, 11.12.2018, õpetajad Tatjana Savitskaja ja Piret Peil)


Rohelise kooli seminar 4. detsembril 2018.aastal Tallinnas

Seminari teema: "Vesi. Ohtlikud ained vees ja tarbetoodetes. Elurikkus. Projekti "Suur taimejaht" küsitluse tulemustest". Seminari tööst võtsid osa õpetaja Juta Tšurilina, RK liikmed Veronika Babitš (9.a klass) ja Angelina Dolgova (8.a klass).


Elurikkus ja loodus

Tallinna Lasnamäe Vene Gümnaasium

Ökoloogiline viktoriin "Metsa saladused" (3. klasside meeskond, 28.11.2018, õpetajad A. Jakovtšenko ja A. Zalane)

28.11.2018 3. klasside meeskond võttis osa viktoriinist "Metsa saladused" Tallinna Lasnamäe Vene Gümnaasiumis. Viktoriini küsimused olid metsast ja lapsed pidid lahendama eluolukorda metsas viibimisest.


Elurikkus ja loodus

Loodusprogramm "Salasilmad võlumetsas"

Õppeekskursioon (2.b klass, 04.12.2018, õpetaja Olga Jermolajeva)

Retk oli täis salapära, avastamisrõõmu ning muinasjuttu. Tutvuti pühade looduskaitsealuste Saula siniallikatega.


Elurikkus ja loodus

Loodusprogramm "Salasilmad võlumetsas"

Õppeekskursioon (2.c klass, 28.11.2018, õpetaja Juta Tšurilina)

Ekskursiooni käigus õpilased tutvusid pühade looduskaitsealuste Saula siniallikatega. Retk meeldis väga õpilastele. Nad said teada palju uut ja huvitavat loodusest.

Ilus ilm, värske õhk, kaunid kohad, talvine mets, ilusad siniallikad ja jõgi, sõbralik giid, huvitavad jutud, õppemängud, põnevad avastused - need on meie kõige paremad muljed.


Globaalne kodakondsus

Eesti Vabaõhumuuseumi külastus (21.11.2018, 2.a ja 2.b klassid, õpetajad T.Savitskaja ja O.Jermolajeva)

Muuseumitund „Mardipäev“

21.novembril 2.a ja 2.b klassid käisid Vabaõhumuuseumi Mardipäeva muuseumitunnis. Mardipäev on eestlaste üks lõbusamaid ja värvikama kombestikuga rahvakalendritähtpäevi. Siis riietati end vanadesse kasukatesse, määriti näod tahmaga ja käidi talust tallu viljaõnne viimas ja marditempe tegemas. Eesti Vabaõhumuuseumis tutvusid lapsed Mardipäeva kommetega, meisterdasid mardimaske ja õppisid mardilaule.


Rohelise kooli seminar 19. novembril 2018 Tallinnas

Seminari tööst võtsid osa õpetaja Svetlana Todorovskaja, direktori asetäitja majandusalal Rita Januškevitšute ja Rohelise kooli liige Veronika Babitš (9.a klass). Seminar toimus Õpetajate Majas, Magistri saalis. Seminaril räägiti ressursisäästlikust majandamisest ja keskkonnaülevaatuse korraldamisest.


Meri ja rannik

Läänemere ökoloogilised probleemid

Geograafiatund (12.11.2018, 9.a klass, õpetaja Anna Šulipa)

Geograafiatund (12.11.2018, 8.c klass, õpetaja Anna Šulipa)

Geograafiatund (13.11.2018, 8.a klass, õpetaja Anna Šulipa)

8.- ja 9.-ndate klasside õpilased valmistasid ette presentaatsione teemal „Läänemere ökoloogilised probleemid“. Õpilased iseloomustasid Läänemere eripära ja keskkonnaprobleeme ning tõid näiteid nende lahendamise võimaluste kohta; kirjeldasid ja võrdlesid eriilmelisi Läänemere rannikulõike: pank-, laid- ja skäärrannikut.


Globaalne kodakondsus

Õppeekskursioon Tallinna vanalinnas (15.11.2018, 3.c klass, klassijuhataja Aleksandra Jakovtšenko)

15.novembril 3.C klass käis ekskursioonil "Keskaegne maja". Lapsed uurisid, kes elas Tallinnas keskajal, mis tähendus oli Raekojal ja kuidas kaupmehed kaunistasid oma gildi maja. Lapsed said tutvuda, milline näeb välja keskaegne maja ja mis on selle sees.


Globaalne kodakondsus

Salme Kultuurikeskus (9.a, 9.b ja 9.c klassid, 09.11.2018, õpetajad L.Mazurkevitš ja E.Parker)

9.- ndate klasside õpilased koos inglise keele õpetajatega kaisid Salme Kultuurikeskuses ja vaatasid lavastust “Romeo ja Julia”. Lavastus oli inglise keeles. Õpilastele meeldis see etendus väga.


Globaalne kodakondsus

Tallinna Mahtra Põhikool (22.10 - 27.10.2018)

22.10 - 27.10.2018 külastasid Tallinna Mahtra Põhikooli välispartnerid Gruusiast, Lätist ja Venemaalt. Nad õnnitlesid meid 35. juubeliga Vene teatris, tutvusid Vanalinna legendidega ja osalesid seminaril Narva-Jõesuus.

Meie linn ja tavaelu peredes väga meeldisid õpilastele Venemaalt ja nad juba ootavad järgmise aasta konverentsi.


Elurikkus ja loodus

Üksnurme-Metsanurme loodusrada (MTÜ Lahemaa Ökoturism)

Õppematk (9.c klass, 09.11.2018, õpetajad N.Hort ja P.Peil)


Elurikkus ja loodus

Eesti Loodusmuuseum

(loodusringi liikmed, 09.11.2018, õpetaja Svetlana Stupina)

Muuseumitund teemal „Kivimite ja mineraalide maailm”

Tunni alguses räägitakse, kuidas kivimid on tekkinud ning mis on kivim ja mis mineraal. Seejärel järgnevad kaks põnevat praktilist ülesannet. Esmalt saab juhendi järgi uurida kivimeid ja mineraale, näiteks graniiti, gneissi, lubjakivi, erinevaid liivakivisid, marmorit, põlevkivi jms. Ülesande juures on abiks soolhape ja stereomikroskoop. Seejärel on võimalus jälgida keedusoola ja vaskvitrioli kristallide tekkimist mikroskoobis. Loodusmuuseumi õppeklassis on 13 stereomikroskoopi, mis eeldab tunnis paaristööd. Meie õpilastele meeldis väga see muuseumitund.


Elurikkus ja loodus

Üksnurme-Metsanurme loodusrada (MTÜ Lahemaa Ökoturism)

Õppematk (9.b klass, 07.11.2018, õpetajad N.Andriankov ja N.Klimenko)


Elurikkus ja loodus

Üksnurme-Metsanurme loodusrada (MTÜ Lahemaa Ökoturism)

Õppematk (9.a klass, 05.11.2018, õpetajad N.Antonova ja I.Gratšova)

See õppeprogramm toimus Üksnurme-Metsanurme loodusrajal. Õpilased läbisid koos juhendajaga raja, vaatasid linde, taimi, putukaid, loomade tegutsemisjälgi ja täitsid töölehti.


Globaalne kodakondsus

 Jalgsi giidiga ekskursioon Tallinna vanalinnas (5.c klass, õpetaja Svetlana Todorovskaja)

5.c klassi õpilased koos klassijuhataja Svetlana Todorovskajaga käisid 9.oktoobril 2018 õppeekskursioonil vanalinnas. Nad tutvusid keskaegse vanalinna ajalooga, tänavate nimetustega, legendidega Tallinnast. Õpilased nautisid mõnusat jalutuskäiku mööda vanalinna kitsaid munakivitänavaid ja imetlesid vanade majade ning iidsete kirikute ilu. Mõnusas vestluses kohaliku päritolu giidiga võisid kuulda põnevaid fakte Tallinna ajaloost ja esitada küsimusi Tallinnast ning inimeste elu kohta keskajal.


Globaalne kodakondsus

A.H.Tammsaare Muuseumi külastus (8.a, 8.b ja 8.c klassid, õpetajad S.Todorovskaja ja R.Rumm)

Õpilased 8.-test klassidest käisid koos eesti keele õpetajatega oktoobrikuus A.H.Tammsaare Muuseumis, mis asub Kadrioru pargis. Siin oli kirjaniku viimane elupaik, kus ta veetis viimased 8 aastat oma elust (1932 – 1940). Muuseumis toimus õppetund, mis oli pühendatud A.H.Tammsaare elule ja loomingule. Õpilased tutvusid muuseumi sisustuse ja väljapanekuga, täitsid töölehti. Kõik koolilapsed olid selle õppeekskursiooniga väga rahul.


Globaalne kodakondsus

Õppeekskursioon teemal "Mardileib" (5.a ja 5.d klassid, 29.10.2018, klassijuhatajad Svetlana Tsabijeva ja Galina Saburova)

Õpilased  käisid  ekskursioonil  vanalinnas.  Nad  olid  Raeapteegis,  kus  lastele räägiti  vanaaegse  apteegi   traditsioonidest.  Seejärel  käisid  Vana Tallinna Martsipanigaleriis. See  oli  tõeliselt  muinasjutuline  maailm,  kus  said oma  silmadega  näha  meisterkondiitrite  ehtsast  martsipanist  valmistatud  teoseid.  Õpilased tutvusid martsipani "autoriga " ja martsipani  tekkimise  legendiga,  mis  sai  hästi  tuntuks  tänu  suurepärase  eesti  kirjaniku  Jaan  Krossi teosele. Lapsed olid  ka Pika jala  ja Lühikese  jala  tänavatel,  kuulsid  nende  tänavate  tekkimise  ajalugu.  See  ekskursioon  oli  väga  põnev.


Elurikkus ja loodus

Käsitöö tunnid (5.a, 5.b, 5.c klassid, õpetaja Svetlana Tsabijeva)

Floristika ja lilledisain

17.oktoobril 2018.aastal  5.-ndate  klasside  tüdrukud  käisid  pargis  puulehti  korjamas. Seejärel  nad tegid  sügiskompositsioone  vahtralehtedest. Õpilased puudutasid  ka  värvusõpetuse  põhitõdesid,  mis  annavad aluse  kimpude  ja  seadete  kujundamiseks.  Lastele  meeldis  see  tegevus  väga.


Tervis ja heaolu

2018/19.õa september – november (medõde Jelena Lebedeva, Rohelise kooli liikmed)

2018/19.õppeaasta  septembi – novembrikuus  toimusid  klassitunnid  järgmistel  teemadel:

“Isiklik  hügieen”,  “Narkootikumid  ja  alkohol”,  ”Tervislik  toitumine”,  “Päevarežiim”,  “Korralik  rüht”,  „Nahk  ja juuksed“. Klassitunnid  toimusid  medõe  Jelena  Lebedeva  juhendamisel,  teda  aitasid  Rohelise  kooli  liikmed.

 


Tervis ja heaolu

Kulinaaria tunnid (5. – 6. klassid, 10. - 11.10.2018, õpetaja Svetlana Tsabijeva)

10. oktoobril  tähistatakse  üle  maailma  rahvusvahelist  pudrupäeva  ja  oktoober  on  pudrukuu.  Eri  uuringud  kinnitavad,  et  pudrusöömine  mõjub  kasulikult  seedimisele, toitainete  omastamisele,  kehakaalule. Eestimaa  koolides viivad  suuremad  teraviljahelveste  tootjad  läbi  pudruprogrammi.  Et  meie  «pudruharjumusi»  muuta  ning  tutvustada  tervisliku  toitumise  ja  pudru  kasulikke  omadusi,  viivad  suuremad  teraviljahelveste  tootjad  Veski  Mati ja  Herkuless  kolmandat  aastat  Eesti  koolides  läbi  pudruprogrammi.  Pudruprogrammi  eesmärk  on  tõsta  Eesti  laste  teadlikkust  tervislikust  teraviljatoidust,  tutvustada  õigeid  toitumisvalikuid  ja  propageerida  hommikupudru söömist.  Programmi  ajal  saavad  klassid  koos  õpetajaga  katsetada  koolides  pudruretsepte  ja leiutada  enda  oma. Meie  5. ja 6.-ndate  klasside  õpilased  osalesid  ka  pudrukuu programmis.  Õpilased  valmistasid  kaerahelbeputru  ja muid  putre  oma  retseptide  järgi.


Globaalne kodakondsus

Moldova traditsiooniliste käsitöövaipade ja rahvariiete näitus

Käsitöö tunnid (7.c klass, 11.10.2018, õpetaja Svetlana Tsabijeva)

11.oktoobril  2018.aastal  7.c klassi  tüdrukud  käisid  Moldova  traditsiooniliste käsitöövaipade  ja  rahvariiete  näitusel. Näitus  toimus  Tallinna  linna,  Moldova  Vabariigi Suursaatkonna  ja  Moldova  Haridus-,  Kultuuri-  ja Teadusministeeriumi  koostöös. Näitus "Kangastelgedel kootud luule"  oli  korraldatud  26. septembrist  kuni  13. oktoobrini Disaini-  ja  Arhitektuurigaleriis  (Pärnu mnt 6).  Meie  kooli  õpilased  tutvusid  Moldova rahvariiete, rahvusmustrite  ja  rahvusornamentidega.  Lastele  meeldis  see näitus  väga.

 


Globaalne kodakondsus

Käsitöö tunnid (õpetaja Svetlana Tsabijeva)

Oktoobri  alguses  meie  õpilased  külastasid  „Anne  hammõkira“  näitust.


Elurikkus ja loodus

Klassijuhatajatund (7.c klass, 18.10.2018, õpetaja Elina Parker)

Õpilased  imetlesid ja korjasid  puulehti,  rääkisid  looduse  muutustest  sügisel. Pärast  jalutuskäiku  õpilased  täitsid töölehti.


Elurikkus ja loodus

Tööõpetusetund (1.b klass, 16.10.2018, õpetaja Juta Tšurilina)

Töö  paberiga.  Aplikatsioon  teemal  "Mets  sügisel".


Elurikkus ja loodus

Kunstitund (2.b klass, 10.10.2018)

Kuldne sügis

Õpilased  õppisid  arutlema,  analüüsima,  joonistama   pilte   oma  fantaasia  järgi,  segama värve.  Neile  meeeldis  see tegevus  väga.


 Elurikkus ja loodus

Sügisesed  metsaannid

Ekskursioon  Vääna  maastikukaitseala  metsas

 

01.10.2018  -  3.a klass  (klassijuhataja  Lada  Kudrjašova)

04.10.2018  -  3.c klass  (klassijuhataja  Aleksandra  Jakovtšenko)

05.10.2018  -  3.b klass  (klassijuhataja  Anna  Zalane)

 

Õppeekskursiooni   käigus  tutvusid  lapsed  Eestis  kasvavate  metsaandidega.  Nad  said  teada,   millised  marjad  meie  metsas  kasvavad  ja kuidas  need  maitsevad.  Lisaks  õppisid  nad  neid  eristama  ka  lehtede  järgi.  Õpilased  tutvustasid  ka  marju,  mida  kutsuvast  välimusest hoolimata  süüa  ei  tohi.

Ekskursiooni käigus nad täitsid töölehti. Õpilastel  oli väga lõbus!


RK stendi vormistamine

(oktoober 2018)


Globaalne kodakondsus

Projekt "Aserbaidžaani ja Eesti 100"

25. septembril  meie  kooli  projekti  "Aserbaidžaani ja Eesti 100"  külastas  Aserbaidžaani  kuultuurikeskus "Ajdan".  "Orhan"  kooli juhataja  Sanam  Alijeva  tutvustas  meie  kooli  õpilastele Aserbaidžaani  ajalugu,  kultuuripära  ning  traditsioonilisi  roogasid. Kodunduse  ruumis  meie  külalised  valmistasid  koos  meie  õpilastega kõige  magusamat  traditsioonilist  maiustust  "pahlava".  9. klasside tüdrukud  huviga  vaatasid   maiustuse  valmistamise  retsepti  ning õppisid  ida  köögi  peensusi.  Kõik  oli  väga maitsev  ning  huvitav.


Meri ja rannik

Kunstitund  (5.c klass, õpetaja Piret Peil)

27.09.2018 oli  huvitav  kunstiõpetuse  tund, mis  oli  pühendatud meretemaatikale.  Õpilased  vestlesid  merest  ja  probleemidest,  mis  on  seotud  mere  ja  rannikuga,  joonistasid  merd,  loomi  ja  kalu,  kes elutsevad  seal.  Tunni  lõpus  toimus  joonistuste  võistlus.


Globaalne kodakondsus

Eesti keele tund (9.klass, õpetaja Svetlana Todorovskaja)

26. septembril  on  Euroopa  keeltepäev.  Üheksandas  klassis  toimusid tunnid,  kus  õpilased  rääkisid  Euroopa  keeltepäeva peaeesmärkidest,  võõrkeelte  õppimise  võimalustest  meie  riigis. Kõik õpilased  olid  nõus  sellega,  et  teiste  rahvaste  keelte  õppimine  aitab neil  üksteist  paremini  mõista  ja  ületada  kultuurierinevusi.


Globaalne  kodakondsus

11.-25.08.2018  Tallinna  Mahtra  Põhikooli  õpetajad  Aleksandra Jakovtšenko,  Ljudmila  Mazurkevits  ja  õpilased  Artjom  Sokolov, Anastasija  Pikulina, Anastasija  Poljakova, Nikita  Teterev, Anna  Mirošnitšenko, Margarita  Garus, Artjom  Poljanski  ja  Artur  Mäkinen osalesid  rahvusvahelises  projektis  "Multi-2018.  International youth exchange".  Projekti  raames  nad  elasid   kaks  nädalat  väikeses  Saksamaa linnas  Oberhausenis  ja  aktiivselt  osalesid  erinevates  üritustes  ja aktsioonides. Juba  esimestest  päevadest  nad  leidsid  sõpru  mitte  ainult Saksamaalt, kuid  ka  Venemaalt,  Peruust,  Ukrainast,  USA'st,  Inglismaalt, Itaaliast,  Rumeeniast,  Israelist,  Poolast  ja  Türgist.  Õpilased  tutvusid saklaste  igapäevaeluga,   kuna  elasid  tavalistes  peredes. Neil  oli  ka võimalus  arutleda  globaalseid  probleeme  "Move - It's your turn turn" aktsiooni  käigus  ja  aidata  last,  kes  on  põgenenud  Saksamaale  Lähis-Ida    riikidest. See  oli  päris  tore  kogemus  ja  lapsed  loodavad, et  ka  järgmisel aastal  nad  kohtuvad  oma  uute  sõpradega!


Elurikkus  ja  loodus

Maastikumäng Pirital 2018

15.09.2018  osalesid  meie  5.-7. klasside  õpilaste  võistkonnad  Pirita maastikumängus.

5.c  klassi  võistkond  saavutas  2. koha!

 

2016/17.õa

3a. Raba elu. Paunküla maastikukaitseala 14.10.2016

2b. avastades meeli 17.10.2016

3c. loomariik 21.10.2016

9b. toidu tulevik 21.10.2016

6b. Põhja-Eesti pankrannik 21.10.2016

6c. Mereprogramm 21.10.2016

4d. Mets kui kooslus - metsa varjatud elu 14.11.2016

9a. Töötuba "Keskkonnasõbralikud kaubad isevalmistatud näokreemi näitel "16.11.2016

9b. Töötuba "Keskkonnasõbralikud kaubad isevalmistatud näokreemi näitel "16.11.2016

9c. Töötuba "Keskkonnasõbralikud kaubad isevalmistatud näokreemi näitel "16.11.2016

8c. Taimede viljad ja nende levimine 17.11.2016

7a. loodus ja loovus 21.11.2016

7b. loodus ja loovus 22.11.2016

7c. toidu tulevik 22.11.2016

5b. toataimed ja tarbetaimed 23.11.2016

5c. toataimed ja tarbetaimed 24.11.2016

6a. ilm ja kliima 28.11.2016

1b. Koduloom ja tema olulisus 29.11.2016

9c. toidu tulevik 01.12.2016

aprill

9c. Rännak tuhande lauka maal

8.b Rännak tuhande lauka maal 19.04.17

mai

8a. Rännak tuhande lauka maal 12.05.17

7.a Rännak tuhande lauka maal - 24.05.2017

7.b Rännak tuhande lauka maal- 02.06.2017

Rännak tuhande lauka maal

TUNNID TERVISEST. ERINEVAD KLASSID. TERVE AASTA VÄLTEL.

2017/18.õa

Puhta Vee teemapark, MTÜ Ökokratt/NGO Ökokratt programmi "Veetarga retk puhta vee tekkekohas" - 4.c klass (11.10.2017)

12.10.2017 viisin läbi üldistava tunni teemal "Muld kui elukeskkond". Rõhk oli pandud Eesti mullale, eriti Eesti rahvusparkide mullale. Eesmärk oli näidata mulla ajaloolist tekkimist .Kliima mõjutas mulla tekkimist ja organismid kujundasid eriseoseid, mis on iseloomulikud Eesti olude jaoks.

 

Loodusõpetaja Svetlana Stupina

20.10.2017 – Kumu  Kunstimuuseum (4.c klass) 20.oktoobril  2017.aastal

Puhta Vee teemapark, MTÜ Ökokratt/NGO Ökokratt programmi "Veetarga retk puhta vee tekkekohas" - 4.c klass (11.10.2017)

JÄÄTMETEKKE VÄHENDAMISE NÄDALA VEEBIVIKTORIIN

(21.11.2017)

Keskkonnaamet kutsus õpilasi panema proovile oma teadmised jäätmetekke vähendamise nädala veebiviktoriinis.

Meie kooli õpilased osalesid selles viktoriinis 21.novembril 2017.aastal. Viktoriin toimus  eesti keeles.

Õpilased  uurisid:

1) mis on üleeuroopaline jäätmetekke vähendamise nädal;

2) mida tähendab jäätmekäitluse hierarhia;

3) milline on jäätmeteke Eestis;

4) jäätmete sortimise ja pakendite kohta;

5) toidujäätmete ja kompostimise kohta;

6) mida kompostrisse panna ja mida mitte panna;

7) mida arvata jäätmete põletamisest;

8) mis on ohtlikud jäätmed ja kuhu need viia;

9) mida tähendab tootjavastustus;

10) millist infot annavad ohupiktogrammid.      

Sellest veebiviktoriinist võtsid osa  7.-9. klasside õpilased neljaliikmeliste võistkondadega.
             

Elurikkus ja loodus

Söödavad ja mürgised seened (eesti keele tund)

12.12.2017  (4 -2 rühm)

Õpetaja Svetlana Todorovskaja

Elurikkus ja loodus

Seened (kunstiõpetuse tund)

12.12.2017  (4.b klass)

Õpetaja Dariya Kulakova

Elurikkus ja loodus

Mahepõllumajanduse õppepäev

Saidafarmi külastus

30.11.2017 

Õpetaja Svetlana Stupina

Elurikkus ja loodus

Puhta Vee teemapark, MTÜ Ökokratt/NGO Ökokratt programmi "Veetarga retk puhta vee tekkekohas" - 4.a klass (13.12.2017)

Energia avastuskeskus

Töötuba "Kliimamuutused"

5.a klass (11.12.2017)

Energia avastuskeskus

Töötuba "Kliimamuutused"

5.b klass (15.12.2017)

Elurikkus ja loodus

Metsamõisa Metsapark - 4.b klass (13.12.2017)

Elurikkus ja loodus Koolis oli korraldatud joonistuste- (1.-5.kl) ja plakatite (6.- 9.kl)  võistlus “Minu Eesti”. See konkurss oli pühendatud Eesti Vabariigi 100.sünnipäevale.

Vesi. Lennusadam. Muuseumitund "Kiirteed ookeanis" - 2.c klass (23.02.2018)

Elurikkus ja loodus (09.03.2018)

Meri ja rannik Veebruar 2018 Veebruaris toimus loodusõpetuse tund 6. b klassis teemal "Läänemeri". Õpilased uurisid ja joonistasid Läänemere loomastikku ja taimestikku.

Tervis ja heaoluOktoober 2017 – mai 20187.klassi õpilased osalevad  projektis "Reaalained reaalelus" koos õpilastega Tallinna Vene Lütseumist.

Tervis ja heaolu21.02.2018"Reaalained reaalelus" projekt koos õpilastega Tallinna Vene Lütseumist

Tervis ja heaolu (7.03.2018) Rakvere Politseimuuseumi külastamine

Tervis ja heaolu Tondiraba Jäähalli külastamine (veebruar – märts 2018)

Kooli töörühma liikmed Rohelise lipu juures(aprill 2018)

Kooli töörühma liikmed Rohelise Kooli stendi  juures(aprill 2018)

Vesi. Lennusadam. Muuseumitund "Kiirteed ookeanis" 3.c klass (11.04.2018)

Vesi. Lennusadam. Muuseumitund "Kiirteed ookeanis" 3.c klass (11.04.2018)

Elurikkus ja loodus (12.04.2018) Nõmme Loodusmaja Programm: "Loomariik" 1.c klass

Elurikkus ja loodusNõmme Loodusmaja Programm: "Loomariik"2.b klass (18.04.2018)

Tervis  ja  heaoluRohelise  Kooli  töörühma  liikmed  Tervisenõukogu  stendi  juures  (aprill 2018)

Meri ja rannikMTÜ Lahemaa Ökoturism"Inimmõju rannikukooslustele ja mereelustikule"9.c klass (20.04.2018)

Elurikkus ja loodusTallinna Vene MuuseumMuuseumitund  „Imeline Peipsimaa“4.c klass (18.04.2018)

Tervis  ja  heaolu

2017/18.õppeaasta  jooksul  toimusid  klassitunnid  teemadel:

“Õpilaste hügieen”, “Alkoholi ja tubaka mõju organismile”, “Värske õhk!”, ”Tervislik toitumine”, “Esmaabi  koolilastele”, “Leiva ajalugu. Leiva kasulikud mõjud”, “Õige rüht”, “Nägemine”, “Terved hambad”, “Õige kehahoiak – inimese tervise ja ilu võti”, “Tüdrukute puberteet”, «Ettevalmistused ohutuks suveks: tõrjutud entsefaliit ja vaktsineerimine» jne

 

Klassitunnid toimusid medõe Jelena Lebedeva juhendamisel, teda aitasid Rohelise Kooli liikmed.

Tervis  ja  heaolu

Tervis  ja  heaolu  (09.05.2018) Klassijuhatajatund teemal „Lühiülevaade diabeedist ja esmaabist" (4.c klass). Õpilastega vestles Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu esindaja.

Elurikkus  ja  loodus Nõmme  Loodusmaja  Programm: "Loomariik" 1.b klass  (09.05.2018)

Elurikkus  ja  loodus Nõmme  Loodusmaja  Programm: "Loomariik" 1.a klass  (10.05.2018)

Energia.  Muuseumitund.6.c klass  (14.05.2018)